¿Fa setmanes que penseu en el Mundial de Rússia 2018? Aquí teniu el calendari amb tots els partits i els grups, perquè pugueu seguir la Copa del Món al detall.
Grups del Mundial 2018
- Grup A: Rússia, Uruguai, Egipte i Aràbia Saudita
- Grup B: Portugal, Espanya, Iran i Marroc
- Grup C: França, Perú, Dinamarca i Austràlia
- Grup D: Argentina, Croàcia, Islàndia i Nigèria
- Grup E: Brasil, Suïssa, Costa Rica i Sèrbia
- Grup F: Alemanya, Mèxic, Suècia i Corea del Sud
- Grup G: Bèlgica, Anglaterra, Tunísia i Panamà
- Grup H: Polònia, Colòmbia, Senegal i Japó
Calendari del Mundial de Rússia
El Mundial començarà el 14 de juny amb el partit inaugural, Rússia-Aràbia Saudita, que es disputarà a l’estadi Lujniki, de Moscou. La final se celebrarà al mateix escenari el 15 de juliol.
Aquestes són les seus i els horaris (en hora GMT) de tots els partits. Espanya disputarà els tres partits del seu grup a les vuit del vespre, hora peninsular, ja que totes les ciutats en què jugarà els enfrontaments d’aquesta primera fase estan en GMT+2.
Calendari de la primera fase
Dijous 14 de juny
15.00 h Rússia - Aràbia Saudita a Lujniki Stadium Moscou
Divendres 15 de juny
12.00 h Egipte - Uruguai (A). Iekaterinburg Arena
15.00 h Marroc - Iran (B). Zenit Arena Sant Petersburg
18.00 h Portugal - Espanya (B). Fisht Stadium Sotxi
Dissabte 16 juny
10.00 h França - Austràlia (C). Kazan Arena
13.00 h Argentina - Islàndia (D). Spartak Stadium Moscou
16.00 h Perú - Dinamarca (C). Mordòvia Arena Saransk
19.00 h Croàcia - Nigèria (D). Kaliningrad Stadium
Diumenge 17 juny
12.00 h Costa Rica - Sèrbia (E). Samara Arena
15.00 h Alemanya - Mèxic (F). Lujniki Stadium Moscou
18.00 h Brasil - Suïssa (E). Rostov Arena
Dilluns 18 juny
12.00 h Suècia - Coreja Sud (F). Nijni Nóvgorod Stadium
15.00 h Bèlgica - Panamà (G). Fisht Stadium Sotxi
18.00 h Tunísia - Anglaterra (G). Volgograd Arena
Dimarts 19 juny
12.00 h Polònia - Senegal (H). Spartak Stadium Moscou
15.00 Colòmbia - Japó (H). Mordòvia Arena Saransk
18.00 h Rússia - Egipte (A). Zenit Arena Sant Petersburg
Dimecres 20 juny
12.00 h Portugal - Marroc (B). Lujniki Stadium
15.00 h Uruguai - Aràbia Saudita (A) Rostov Arena
18.00 h Iran - Espanya (B). Kazan Arena
Dijous 21 juny
12.00 h França - Perú (C). Iekaterinburg Arena
15.00 h Dinamarca - Austràlia (C). Samara Arena
18.00 h Argentina - Croàcia (D). Nijni Nóvgorod Stadium
Divendres 22 juny
12.00 h Brasil - Costa Rica (E). Zenit Arena Sant Petersburg
15.00 h Nigèria - Islàndia (D). Volgograd Arena
18.00 h Sèrbia - Suïssa (E). Kaliningrad Stadium
Dissabte 23 juny
12.00 h Bèlgica - Tunísia (G). Spartak Stadium Moscou
15.00 h Alemanya - Suècia (F). Fisht Stadium Sotxi
18.00 h Corea del Sud - Mèxic (F). Rostov Arena
Diumenge 24 juny
12.00 h Anglaterra - Panamà (G). Nijni Nóvgorod Stadium
15.00 h Japó - Senegal (H). Iekaterinburg Arena
18.00 h Polònia - Colòmbia (H). Kazan Arena
Dilluns 25 juny
12.00 h Aràbia Saudita - Egipte (A). Volgograd Arena
14.00 h Uruguai - Rússia (A). Samara Arena
18.00 h Espanya - Marroc (B). Kaliningrad Stadium
18.00 h Iran - Portugal (B). Mordòvia Arena Saransk
Dimarts 26 juny
14.00 h Dinamarca - França (C). Lujniki Stadium Moscou
14.00 h Austràlia - Perú (C). Fisht Stadium Sotxi
18.00 h Islàndia - Croàcia (D). Rostov Arena
18.00 h Nigèria - Argentina (D). Zenit Arena Sant Petersburg
Dimecres 27 juny
14.00 h Corea del Sud - Alemanya (F). Kazan Arena
14.00 h Mèxic - Suècia (F). Iekaterinburg Arena
18.00 h Sèrbia - Brasil (E). Spartak Stadium Moscou
18.00 h Suïssa - Costa Rica (E). Nijni Nóvgorod Stadium
Dijous 28 juny
14.00 h Senegal - Colòmbia (H). Samara Arena
14.00 h Japó - Polònia (H). Volgograd Arena
18.00 h Anglaterra - Bèlgica (G). Kaliningrad Stadium
18.00 h Panamà - Tunísia (G). Mordòvia Arena Saransk
Calendari de vuitens de final
Aquests són els encreuaments que preveu el quadre del Mundial de Rússia 2018. El número correspon a la posició en què es classifica una determinada selecció, i la lletra, el grup a què pertanyia. El número entre parèntesis correspon a l’eliminatòria que disputen, que després identificarà el guanyador i servirà per als aparellaments de quarts.
Dissabte 30 juny
14.00 h 1r del grup C - 2n del grup D (50) Kazan Arena
18.00 h 1r A - 2n B (49) Fisht Stadium Sotxi
Diumenge 1 juliol
14.00 h 1r B - 2n A (51) Lujniki Moscou
18.00 h 1r D - 2n C (52) Nijni Nóvgorod Stadium
Dilluns 2 juliol
14.00 h 1r E - 2n F (53) Samara Arena
18.00 h 1r G - 2n H (54) Rostov Arena
Dimarts 3 juliol
14.00 h 1r F - 2n E (55) Zenit Arena Sant Petersburg
18.00 h 1r H - 2n G (56) Spartak Stadium Moscou
Calendari de quarts de final
Divendres 6 juliol
14.00 h Guanyador 49 - Guanyador 50 (57) Nijni Nóvgorod Stadium
18.00 h Guanyador 53 - Guanyador 54 (58) Kazan Arena
Dissabte 7 juliol
14.00 h Guanyador 55 - Guanyador 56 (60) Samara Arena
18.00 h Guanyador 51 - Guanyador 52 (59) Fisht Stadium Sotxi
Calendari de semifinals
Dimarts 10 juliol
18.00 h Guanyador 57 - Guanyador 58 (61) Zenit Arena Sant Petersburg
Dimecres 11 juliol
18.00 h Guanyador 59 - Guanyador 60 (62) Lujniki Stadium Moscou
Tercer i quart lloc
Dissabte 14 juliol
14.00 h Perdedor 61 - Perdedor 62 Zenit Arena Sant Petersburg
Final
Diumenge 15 juliol
15.00 h Guanyador 61 - Guanyador 62 Lujniki Stadium Moscou